Jeśli szukasz miejsca z bogatą przyrodą i przyjazną infrastrukturą, zerezerwuj noclegi w Okunince. Ta wieś leży nad jeziorem Białym, w województwie lubelskim. Przyciąga uwagę każdego kto chce odpocząć od miejskiego chaosu - zarówno w ramach wycieczek rodzinnych, jak i indywidualnych. Jezioro Białe słynie z czystości i uznawane jest za jedno z najszybciej regenerujących się zbiorników wodnych po sezonie. Dzięki rozwojowi miasta, można odwiedzać je przez cały rok, korzystając z różnych wydarzeń i atrakcji. O czym warto wiedzieć i czy tanie noclegi w Okunince są też komfortowe?
Najlepsze noclegi w Okunince tylko u nas!
Jeśli chcesz zarezerwować wygodny nocleg w Okunince, musisz sam sprecyzować czym dla Ciebie jest wygodna. Oferta noclegów jest bardzo bogata - znajdziesz m.in. kwatery, pokoje gościnne, domki letniskowe, apartamenty i pensjonaty, które będą dostępne z pełnym wyżywieniem i z basenem. Jeśli Twoim kryterium jest zakwaterowanie z dziećmi lub z psem, przefiltruj oferty według tych wymagań. Najlepsze noclegi nad jeziorem Białym w Okunince czekają na Ciebie, Twoją rodzinę i ukochane zwierzaki.
Co robić zimą w Okunince?
Większość miejscowości letniskowych może mieć problem z utrzymaniem zainteresowania turystów po sezonie letnim. W Okunince turyści jesienno-zimowi z pewnością nie będą się nudzić. Zapewniają to między innymi lokalne usługi gastronomiczne (bary, restauracje, smażalnie ryb, lodziarnie), basen w Ośrodku Niebieskie Migdały, dyskoteki, boiska do gier i zabaw, a także wypożyczalnie sprzętów sportowych - w tym np. kładów. Imponujące warunki przyrodnicze służą przez cały rok. Jeśli lubisz spacery z jesienną lub zimową aurą, nocleg w Okunince pozwoli Ci zregenerować siły. Na przełomie września i października warto odwiedzić też okolice Okuninki - np. Włodawę, w której odbywa się Festiwal Trzech Kultur.
Co robić latem w Okunince?
Najważniejszą, letnią atrakcją, która zrzesza setki turystów jest oczywiście Jezioro Białe - kąpiel w nim i plażowanie nad jego brzegiem. Dobra pogoda i wakacje to też szansa na spróbowanie swoich sił w sportach wodnych. Okuninka oferuje m.in. nurkowanie z doświadczonym instruktorem, wraz z możliwością odbycia podstawowego kursu. W pierwszym miesiącu wakacji odbywają się też Dni Krokodyla - legendarnego, na stałe związanego z wsią.
Atrakcje i zabytki w Okunince i okolicy
Noclegi w Okunince warto zarezerwować również w ramach zwiedzania okolic - np. wspomnianej już Włodawy, położonej w odległości 7 km. To miejscowość, w której na uwagę turystów zasługują:
-
Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego,
-
Zespół Pałacowy Różanka,
-
Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
-
Muzeum Byłego Obozu Zagłady,
-
Centrum Turystyki Aktywnej,
-
Klasztor św. Ludwika,
-
poaugustiański kościół kapucynów pw. św. Jana Jałmużnika.
Jak dojechać do Okuninki?
Do Okuninki można dojechać autobusami PKS i prywatnymi przewoźnikami. Częstotliwość kursów wzrasta wraz z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. Jeśli jesteśmy mieszkańcami Warszawy lub okolic i chcemy wypocząć na łonie natury, dojazd autobusem będzie prowadził m.in. przez Mińsk Mazowiecki, Siedlce i Radzyń Podlaski. Najszybciej i najłatwiej dojedziemy samochodem. W Okunince nie ma stacji kolejowej i połączeń pociągów.
Okuninka - historia
Co sprawiło, że Okuninka jest dziś dla turystów polskich i zagranicznych tak ciekawym rejonem? Ta wieś letniskowa jest tak naprawdę bardzo młoda - jej rozkwit rozpoczął się w latach 60. i 70. XX wieku. Zakłady z Chełmna rozpoczęły wtedy budowę ośrodków wypoczynkowych dla pracowników. Jezioro Białe nie od razu cieszyło się też pierwszą klasą czystości - klasyfikacja nastąpiła dopiero w 2000 roku. We wcześniejszych latach, a zwłaszcza w latach 70. wody Jeziora Białego były pełne odpadów i nie nadawały się do picia.
Sprawdź też noclegi w górach, nad morzem lub w rejonach środkowej Polski i znajdź zakwaterowania, które odpowiedzą na Twoje oczekiwania. W naszym serwisie bez problemu dopasujesz przestrzenie noclegowe do swoich oczekiwań, niezależnie od regionu, który wybierzesz na urlop. Zapraszamy!